Mert Fırat’tan Çanakkalelilere müjde

KALEM Farkıyla...

Mert Fırat’tan Çanakkalelilere müjde

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığıyla yürütülen Gelecek Turizmde’nin 2018 yılında desteklediği projelerden Troya Kültür Rotası, UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat’la tanıtılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Okan Bayülgen’in Uykusuzlar Kulübü programına katılan Mert Fırat, Troya Kültür Rotası ve sürdürülebilir turizm üzerine bilgilendirmelerde bulundu. Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınmasının 20. yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2018 yılı “Troya Yılı” ilan edilmesinin ardından Troya Antik Kenti civarında birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi. 2018 Troya Yılı ile ulusal ve uluslararası tanıtım çalışmalarıyla turizmde rekor bir tanıtım çalışması yapılan Çanakkale’de Gelecek Turizmde projesinin tanıtım yüzü olan Mert Fırat, Okan Bayülgen’in sunduğu Uykusuzlar Kulubü’nde yaptığı açıklamayla Çanakkale’de ilk kez sürdürülebilir müzik festivali yapılacağının müjdesini verdi.

Troya civarındaki köylerdeki kalkınma hareketini desteklemek için gelecek yıllarda Çanakkale’de gerçekleştirecek sürdürülebilir müzik festivaline dair bilgilendirmelerde bulunan Mert Fırat; 2007 yılından beri sürdürülen turizme dayalı yerel kalkınma modeli oluşturma çalışmalarını takip ettiğini ve Gelecek Turizmde ile desteklenen projeler vesilesiyle sürdürülebilir turizme katkı sağlanabileceğini vurguladı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST