Meslek lisesine araç hediye edildi

KALEM Farkıyla...

Meslek lisesine araç hediye edildi

Ford Otosan tarafından Meslek Lisesi Memleket Meselesi projesi kapsamında Çanakkale İMKB Meslek Lisesi’ne Ford marka araç temin edildi.

Ford Otosan tarafından Meslek Lisesi Memleket Meselesi projesi kapsamında 47 ilde 71 araç dağıtımına başlandı. Bu kapsamda Çanakkale’de de araçların 17’incisi Çanakkale IMKB Meslek Lisesine verildi. Yapılan törene; Çanakkale Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Boyok, Eğitim Şube Müdürü İbrahim Fırat, İMKB Meslek Lisesi Müdürü Metin Bilgiç ve Okul Öğretmeni Sedat Tavyar, Ford Otosan Satış Sonrası Bölge Müdürü Mehmet Anıl Buzrul ve yetkililer, Ford Otosan Çanakkale Bölge Bayi Arslanlar Otomotiv San. Ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü İlyas Arslan, Servis Müdürü ilhan Dinç ve bayi yetkilileri katıldı. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük yaptığı konuşmada “Bu proje kapsamında İMKB Meslek Lisesi’ne hibe edilen bu araç için Ford Otosan ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.

FAYDALI OLMASINI DİLİYORUZ
Ford Otosan Satış Sonrası Bölge Müdürü Mehmet Anıl Buzrul yaptığı konuşmada “Türkiye’nin kalkınmasına destek vermek amacıyla farklı alanlarda sosyal sorumluluk projeleri yürüten Ford Otosan ailesi olarak, liselerin motor ve teknik bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla 47 ildeki 71 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yeni nesil teknolojilerle donatılmış 71 adet aracı bayilerimizin de desteği ile bağışlıyoruz. Böylece 47 ildeki mesleki ve teknik lise öğrencileri, uygulamalı eğitimler ile ilk kez yeni nesil teknolojilere sahip motorları, elektronik sistemleri ye diğer tüm parçaları inceleme ve üzerinde çalışma yapma fırsatına sahip olacak. Bugün Çanakkale’de 71 aracın 17.sini teslim ediyoruz. Öğrencilerimizin eğitimine faydalı olmasını diliyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST