Meydani dünyaya meydan okuyor

KALEM Farkıyla...

Meydani dünyaya  meydan okuyor

Meydani dünyaya meydan okuyor

Gökçeada’da doğdu, Çanakkale’de büyüdü. Son yılların yükselen değeri Meydani markası şimdi dünyaya açılmak için kolları sıvadı. Peki, Meydani ilk olarak gözünü nereye dikti?

Son yıllarda markasını güçlendiren Meydani kabına sığmıyor. Gökçeada’da doğdu, Çanakkale’de büyüdü. Tüketiciler, Meydani’nin tadını çok sevdi. Kalitesinden ödün vermeden farklı tatlar yaratan Meydani şimdilerde yurt dışına açılarak yelpazesini genişletmeyi hedefliyor.

Meydani’nin patronlarından Ergin Çelik geçtiğimiz günlerde çıktığı Hindistan seyahatinde Gökçeada’nın meşhur Efi Badem kurabiyelerini tanıttı.

Hindistan’da neredeyse kapışılan Efi Badem kurabiyesinin yabancı yolculuğu sanırız Dubai’den veya dünyanın en kalabalık ülkesi Hindistan’dan başlayacak.

Kulağımıza gelen haberlere göre zengin körfez ülkeleri Meydani markasına büyük ilgi gösteriyor. Edinilen bilgiye göre birkaç Arap firması, Meydani markasının distribütörlüğünü almak için teklifte bulundu. Meydani’nin kurucularından Ergin Çelik ile masaya oturan ciddi bir Arap firması ile sözleşme aşamasına gelindi. Teklifin içeriğinde yalnızca distribütörlük değil aynı zamanda zincir mağazalar da yer alıyor. Bu iki önemli hamle gerçekleşirse Dubai, Bahreyn, Katar, Abu Dabi, Riyad ve Beyrut gibi önemli ve etkin bölgelerde; hatta tüm Arap Yarımadasında Efi Badem ve Meydani ürünlerini görebileceğiz.
Çanakkale’nin markası Meydani’nin gelecek yıllarda Avrupa’da da görme olasılığımız çok yüksek çünkü farklı tatlar yaratarak midemizden kalbimize giden yolu keşfettiler.
Bize bu tatları hediye eden Meydani’yi kutluyoruz.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST