Miniklerden muhteşem yıl sonu dinletisi

KALEM Farkıyla...

Miniklerden muhteşem yıl sonu dinletisi

Miniklerden muhteşem yıl sonu dinletisi

2018-2019 kış dönemi atölyelerini tamamlayan Çocuk Kültür Evi yılsonu buluşmalarının sonuncusunu “Yıl Sonu Müzik Dinletisi” ile gerçekleştirdi.
Sanat, koro, robotik/maker atölyelerinin yılsonu buluşmasını gerçekleştiren Çocuk Kültür Evi, bireysel çalgı programlarının ve bu yıl çalışmalarına başlayan Çocuk Kültür Evi Orkestrası’nın da yılsonu dinletisini gerçekleştirdi. Sunuculuğunu Çocuk Kültür Evi üyelerinden Irmak Özer’in yaptığı dinletide toplam 30 çocuk sahne aldı. Geleceğin müzisyenleri, eğitmenleri İlke Karol, Beste Emetli, Cengiz Sarıkaya, Can Akay, Çiğdem Ergun Güvenç, Kerem Güvenç, Dilan Özgün, Beste Vanlı rehberliğinde hazırlandıkları dinleti ile izleyenlere Türk müziğinden dünya müziğine uzanan geniş bir repertuvar sundu. Çocuklar hazırladıkları parçaları gitar, keman, piyano ve yan flütle seslendirdi. Sözün susup melodilerin konuştuğu dinletide Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay da çocukların heyecanını paylaşanlar arasındaydı. Dinleti sonunda Çocuk Kültür Evi Orkestrası ve Bireysel çalgı performanslarını sunan tüm çocuklar birlikte seslendirdikleri “Benimle Oynar mısın” şarkısına ekledikleri anlamlı mesajlarla sokak hayvanlarına dikkat çekti. Dinleti Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay’ın tüm çocuklara ve eğitmenlere çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST