Moğollar Kaz Dağları için söyledi ‘’Bu katliama sessiz kalınamaz!”

KALEM Farkıyla...

Moğollar Kaz Dağları için söyledi ‘’Bu katliama sessiz kalınamaz!”

Türkiye’nin önemli müzik gruplarından biri olan Moğollar, ‘’Büyük Su ve Vicdan Nöbetine” destek vermek için Özgür Parkında konser verdi. Kazdağları’nı gördükleri zaman ağladıklarını söyleyen Moğollar müzik grubu üyeleri; “4 günlük boşluğumuz vardı bizde sizinle direnmeye geldik, bugün orayı görünce ağladım. Bu katliama sessiz kalınamaz!” dedi.

Moğollar, Pazartesi günü yapılan kitlesel çevre eyleminin akşamında Özgürlük Parkında sahne aldı. Cahit Berkay, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Emrah Karaca ve Kemal Küçükbakkal’dan oluşan Moğollar, sevilen eserlerini bu sefer Kazdağları için seslendirdi. Grup, konsere ‘Ölüler altın takmaz’ şarkısıyla başladı. Konser “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganı ile sona erdi.

“MÜCADELEYİ BAŞARI İLE SONUÇLANDIRACAĞIZ”
Konserde bir konuşma yapan Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan, mücadelenin devam edeceğini söyleyerek; “Hep mücadele ettiğimiz, günlerdir mücadele ettiğimiz Su ve Vicdan Nöbetinin bugün zirvesini yaşadık. Çanakkaleli hemşerilerimiz, dışarıdan gelen misafirlerimiz, Almanya’dan bile gelen vardı. Burada siyanürle altın işletmesi noktasında mücadelemizin zirvesine geldik. Sonuna değil, zirvesine geldik. Bundan sonra devam edeceğiz. Bu mücadeleyi başarı ile sonuçlandıracağız. Çünkü topraklarımızı ve suyumuzu kirlettirmeyeceğiz” dedi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı konserde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cahit Berkay’a teşekkür ederek seramik hediye etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST