Okul sıralarını çiçeklerle süslediler

KALEM Farkıyla...

Okul sıralarını çiçeklerle süslediler

Okul sıralarını çiçeklerle süslediler

Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencilerinden olan Ferhat Çil ve Batuhan Kızıl’ın sınıfında yas var. Okul öğretmenleri ve sınıf arkadaşları arkadaşlarının sıralarını çiçeklerle süsledi.

2 Şubat Cumartesi günü, Ezine ilçesinde Akköy Geçidi mevkiinde araçla dereye düşerek kaybolan öğrencilerden Ferhat Çil, Batuhan Kızıl ve Mehmet Yalçın’ın cenaze törenleri geçtiğimiz günlerde yapıldı. Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencilerinden olan Ferhat Çil ve Batuhan Kızıl’ın sınıfında arkadaşları ve öğretmenleri yas tutuyor. İkinci döneme acı ve hüzünle başladıklarını söyleyen arkadaşları, Çil ve Kızıl’ın sıralarını çiçeklerle süsledi. Öğrencilerini özlediklerini söyleyen öğretmenleri ise; “2 Şubat Cumartesi akşamı meydana gelen bu elim kaza sonucunda acı haber bizleri yasa boğmuştur. Ferhat Çil, Batuhan Kızıl ve Mehmet Yalçın’ın cansız bedenlerine ulaşılmış, Barış Kurt’u arama çalışmaları devam etmektedir. Öğrencilerimize Allah´tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyoruz” dediler.

BARIŞ KURT HALEN ARANIYOR
Öte yandan 3 arkadaşın bulunduğu kaza sonrasında, kayıp Barış Kurt için çalışmalar bugünde sürdürüldü. DSİ ekipleri, derenin yükselen debisinin azalması ve akıntı hızının düşürülmesi için yapılan yeni kanal önüne, suyun yönünün değiştirilmesi amacıyla 8,5 ton ağırlığında üçer metrelik 6 beton blok yerleştirdi. Yetkililer bu sayede suyun mevcut akıntısının yeni açılan kanala doğru giderek su altı ekiplerinin çalışmalarının kolaylaştırılacağını belirtti. Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna ve İl AFAD Müdürü Levent Yılmaz da bölgede çalışmaları koordine etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST