Ortadoğulu yatırımcılar Çanakkale’de

KALEM Farkıyla...

Ortadoğulu yatırımcılar Çanakkale’de

Ortadoğulu yatırımcılar Çanakkale’de

Çanakkale’de hayvancılık ve tohum üretimi alanlarında yatırım yapmayı planlayan Ortadoğulu yatırımcılar, Çanakkale Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Ziyarette yatırım fırsatları, yatırım yapılacak araziler ve potansiyel yatırımlar ile canlı hayvan sektörü konularında istişarelerde bulunuldu. Ziyarete Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destek Ajansı uzmanı Zahid Tuncel, Ekosmart Kurucu ortağı ve Genel Müdürü GhassanHitto, Asem Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahrettin Bitkay, Danışman Yasser Dabbara, GMKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran katıldı.Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen’in ev sahipliği yaptığı ziyarette canlı hayvan sektör kurulu temsilcisi ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Melih Gündoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Akgül ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen öncelikle ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Üzen Çanakkale’nin tarımı, hayvancılığı ve tarıma dayalı sanayisi ile Ezine Gıda İhtisas OSB ile ilgili olarak yatırımcılara detaylı bilgiler verdi.Başkan Üzen ayrıca Çanakkale Ticaret Borsasını tanıtarak yatırımcılara canlı hayvan piyasası, ihracat şartları, ithalat şartları, menşe ülkeleri, piyasada oluşan fiyatlar hakkında bilgi aktarımında bulundu. Ziyarette Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Uzmanları ve yatırım yapmayı planlayan firma yetkilileri ise yatırım konuları ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Ziyaret sonrasında Başkan Kaya Üzen ve Sayman Üye Melih Gündoğdu Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Uzmanları ve yatırım yapmayı planlayan firma yetkilileri ile birlikte Vali Orhan Tavlı ve Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna’yı ziyaret ederek, Ezine Gıda ihtisas OSB ve potansiyel arazileri incelediler. Yatırımcılar tarafından ilimizde gerçekleştirilen görüşmeler ve saha ziyaretleri sonrasında söz konusu yatırım konularına ilişkin detaylı saha çalışmaları yapmak üzere teknik personel görevlendirileceği belirtildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST