Oyuncu olayım derken dolandırılmayın!

KALEM Farkıyla...

Oyuncu olayım derken dolandırılmayın!

Oyuncu olayım derken dolandırılmayın!

Çanakkale’de bulunan fotoğraf stüdyoları, cast ajansı dolandırıcılığı konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundular. Fotoğrafçıların zan altında olduğunu söyleyen bazı firmalar; “Bu dolandırıcılara itibar etmeyiniz, emniyet birimlerine şikayette bulununuz” açıklamasında bulundular.
Çanakkale’de son yıllarda giderek artan cast ajansı dolandırıcılığı yine gündemde. Ünlü olmak isteyen kişileri hedefleyen dolandırıcılık şekli, bu yıl farklı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ebeveynleri telefonla arayıp VIP cast ajansından olduğunu söyleyen bazı kişiler, Çanakkale’deki fotoğraf firmalarının isimlerini vererek belirlenen bir otele randevu ayarlıyor. Daha sonra burada ebeveynlere seçim yapıldığını söyleyen kişiler, çocuklarının seçildiğini belirterek ajans parası istiyorlar ve ardından ortadan kayboluyorlar.
“İZNİNİZ OLMADAN PAYLAŞAMAYIZ”
Otellerin de bu durumda sorumsuz bir şekilde davrandığını belirten Çanakkaleli fotoğrafçılar, hiçbir cast ajansı ile ortak çalışmadıklarını duyurarak, ebeveynlere dikkatli olun çağrısında bulundular. Fotoğrafların izinsiz bir şekilde paylaşılamayacağını söyleyen fotoğraf stüdyoları çalışanları; “Bu durum bizleri zan altında bırakmaktadır. Hiçbir fotoğrafçı izniniz olmadan fotoğraflarınızı paylaşamaz. Bu dolandırıcılara itibar etmeyiniz, emniyet birimlerine şikayette bulununuz” dediler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST