Renkli sokak yenilendi

KALEM Farkıyla...

Renkli sokak yenilendi

Renkli sokak yenilendi

Üstünde asılı renkli şemsiyelerle bilinen Eczane Sokak’taki şemsiyeler bir süre önce çevresel nedenlerden dolayı eskimişti. Eskiyen şemsiyeler, Çanakkale Belediyesi tarafından yenilendi.

Çarşı Caddesi’nde bulunan Eczane Sokak’a bundan iki sene önce tüm dünyada trend haline gelen renkli şemsiyeler yerleştirilmişti. Çanakkale’de Ece Ayhan Sokak’ta başlayan şemsiyeli sokak uygulaması, böylelikle ikinci kez başka bir sokakta aynı şekilde uygulanmaya başlamıştı. Renkli şemsiyeler, sokağın bir anda havasını değiştirmiş ve sokağın ilgi odağı olmasını sağlamıştı. Çanakkale rüzgarı ve yağışların etkisiyle, renkli şemsiyeler iki senede yıprandı. Sokak esnafı durumu Çanakkale Belediyesi’ne bildirdi. Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün girişimi ile sokaktaki şemsiyeler yenilendi. Eski şemsiyeler ise çöpe gitti.

Öte yandan Eczane Sokak’a önümüzdeki zamanlarda 3 boyutlu resimlerin çizileceği öğrenildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST