Roka olmasa ölecekti!

KALEM Farkıyla...

Roka olmasa ölecekti!

Roka olmasa ölecekti!

Çanakkale Jandarma Komutanlığı’nın iz takip köpeği “Roka” bir hayat daha kurtardı.

01 Ağustos 2019 günü saat 13.30 sıralarında Ezine ilçesi Çetmi köyünde ikamet eden E.Ö. isimli vatandaş, karakola giderek akrabasının kayıp olduğunu bildirdi. Zihinsel engelli ve şeker hastası olan kardeşi S.B.’nin 31 Temmuz 2019 günü saat 23.00 sıralarında evden “dışarı gidiyorum” diyerek ayrıldığını, ancak geri gelmediğini kendi çabaları ile aradığını ve bulamadığını bildiren vatandaşa hemen gerekli destek sağlandı. Ezine ilçe Jandarma Komutanlığı aynı gün (3) Jandarma Asayiş Timi, (1) Trafik Timi ve (1) Motosikletli Asayiş Timi ile İl Jandarma Komutanlığından görevlendirilen İz Takip Köpeği (Roka) ile kayıp şahsı arama faaliyetlerine başladı. Uzun aramalar sonrasında akşam saat 20.00’da kayıp şahıs, Çetmi köyünün (2) km ilerisinde arazide, meşelerin arasında yatmış, bitkin bir vaziyette bulundu. Kayıp kişiyi bulan ise İz Takip Köpeği Roka oldu. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan S.B, ardından sağlık ekiplerince tetkik ve tedavi için Ezine Devlet hastanesine kaldırıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST