KALEM Farkıyla...

Sağduyu

Sağduyu

Şehit cenazelerine CHP’lileri almayın demişti Bakan SOYLU. Sonra da PKK ile işbirliği içerisinde olanlar belediye başkanlığını kazanırlarsa görev yapmalarına izin vermem dedi. Değerli Cumhurbaşkanımız yerel seçim çalışmalarında sürekli olarak HDP için PKK’nın uzantısıdır dedi. Ancak seçime girilmesi açısından hiç engel çıkarmadılar bu kişilere. Yani yasal yollar açıldı PKK’lı dediklerine. Sonra da mazbata krizi yaşadık ve dört şehidimizin haberi GÜNEŞ gazetesinde Ekrem İMAMOĞLU’nun suçlandığı manşet ile verildi. O gazetenin yayınlandığı gün Kemal KILIÇDAROĞLU şehitlerimizden birinin cenazesine gitti ve bunca gerginlik, ayrıştırma çabası, bölücü yaklaşımlar bir anda meyvesini verdi. Koca Türkiye Cumhuriyeti halkın yüzde otuz beş oyunu alan ana muhalefet liderini bir eve sığınarak koruyabildi. Neredeydi istihbaratçılar, neredeydi sivil ekipler, neredeydi ciddi devlet anlayışı? Yetmedi, bir de üstüne Savunma Bakanı evin içine sığınan lidere daha fazla saldırılmasın diye şöyle dedi; “mesajınızı verdiniz”. Sözün bittiği anı hep birlikte izledik.
Bu ülkeyi sıfır terör ile teslim alıp daha sonrasında bir “açılım” çılgınlığı ile çığırından çıkartan Kemal KILIÇDAROĞLU değildi her halde. Sınır mahkemelerini de CHP lideri kurmadı. HDP adaylarına seçime girebilme yetisini de CHP lideri vermedi.
Devleti yöneten iktidar olarak HDP’ye seçime girebilme hakkını verip, adaylarının dosyasını YSK ile onaylayıp, seçmenin önüne gelen oy pusulasına o partinin amblemini basmadınız mı? Bastınız. O halde bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Sanki o parti silah zoruyla seçime katılmış ve eylemlerle oy alarak makamları gasp etmiş.
Ülkemiz freni boşalmış kamyon gibi yokuş aşağı hızla ilerliyor. Terör hortladı, ekonomi iflasta, dış dünya ilişkileri fiyasko, itibar ayaklar altında ve bunların sorumlusu sanki KILIÇDAROĞLU’ymuş gibi sokaklarda yumruklanıyor. Son derece tehlikeli bir döneme getirildik. Bunda halkı geren iktidarın rolü çok büyük. Dağdaki teröristi çadır mahkemeleri ile aklayarak KCK yapılanmasına adeta davetiye çıkartılmıştı. Şimdi terörden ve teröristten şikayet edenler dün bu ortamı akil insanlar garabeti ile yaratanlar değiller mi? Bu halk nasıl bir toplumsal hafıza kaybına uğruyor, anlamak mümkün değil. Şu diziler, yerli diziler, mutlaka incelenmeli. Nasıl bir subliminal saldırısı altındayız ortaya çıkartılmalı. Bu millet tüm kültürel değerlerini kaybetti, geleneklerimiz sadece köylerde uygulanıyor -ki birçok köyde bu durumda yok artık-.
CHP lideri Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılan saldırı tüm TÜRK halkına yapılmıştır. Burada parti gözetmek vatana ihanet olur. Bu vatanın bekası için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bizleri bölmek isteyen provokatörlere izin vermemeliyiz. Burada mevcut iktidara, bakanlara ve Cumhurbaşkanımıza çok fazla görev düşüyor. Halkı sükunete davet edecek, bölücülere malzeme olmayacak açıklamalar yapmalılar. Devlet BAHÇELİ artık üslubunu değiştirmeli ve HDP kadar oy alabilmenin hesaplarını yaparken TÜRK MİLLETİ’nin bekası için gerçekten mücadele etmelidir. Bu toplumun birlik içerisinde yaşamaktan başka seçeneği olmadığı gerçeğini görmelidirler. Savunma Bakanı o sözleri ile maksadını aşan bir görüntü içerisine girmiştir. İç İşleri Bakanı açıklamaları ile halkın bazı durumları yanlış yorumlamasına sebep olmuştur. Cumhurbaşkanı, aynı zamanda Ak Parti Genel Başkanı olduğu için seçim döneminde yaptığı çalışmalarda diğer siyasi düşünceleri ağır ithamlarla yargılamıştır. İşte bunlar halkın bazı kesimlerince yanlış algılandığı için bir takım provokatörler imkan bularak bir lidere saldırmışlardır.
CHP liderine yapılan saldırıyı kınıyorum, halkı sağ duyulu olmaya davet ediyorum. O kesim, bu kesim sözlerinin özellikle bu dönemde çok yanlış olduğunun bilinmesi gerektiğini arzuluyorum. Değerli Cumhurbaşkanımızın halkı birleştirecek mesajlar vereceğinden ve bunun özellikle bu dönemde ne kadar gerekli olduğunu gördüğünden eminim ve yapacaktır. Unutmayalım ki; Türkiye Cumhuriyeti bizim vatanımızdır ve kendi kendimize bölünerek düşman olmamız saçmalığı artık son bulmalıdır zira tüm dünya bize düşman olmak için zaten yarış halindedir. O yarışanlara karşı birlik olarak bekamızı sağlamaktan başka çözümümüz yoktur.

Düşünceleriniz...

Ufuk Cankaya

Ufuk Cankaya

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST