Salgın ı̇nternette alışverı̇şı̇ artırdı

KALEM Farkıyla...

Salgın ı̇nternette alışverı̇şı̇ artırdı

Salgın ı̇nternette alışverı̇şı̇ artırdı

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen koronavirüs salgını boyunca vatandaşların elektronik ticaret alışkanlığına daha çok ilgi gösterdiğini belirtti.
ÇTB Başkanı Kaya Üzen, salgının elektronik ticaret alışkanlığını artırdığını belirterek, TOBB ve Ticaret Bakanlığı’nın e-ticarete ilişkin somut adımlarının gerekli ve değerli olduğunu belirtti.Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı (ÇTB Kaya Üzen, Koronavirüs’ün e-ticaret alışverişini artırdığını, bu sahanın tüketicilerde memnuniyeti, işletmelerde profesyonelliği daha ileri seviyelere getirdiğini belirtti. Başkan Üzen, e-ticarette güvenlik sorunlarının aşılması için somut adımlar atan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a teşekkür etti.
DİJİTAL DÖNÜŞÜM ÇAĞIMIZIN OLMAZSA OLMAZI
ÇTB Başkanı Kaya Üzen, değerlendirmesinde “E-ticaret; esnafımız, girişimcimiz, üreticimiz için kaçınılmaz bir saha. Bu sayede masraflar azalarak, rekabet gücü artıyor. Katma değeri her açıdan yüksek. Ülkemizin e-ticaret pazarında küresel bir güç haline gelmesi umut verici. Sadece 2019 yılında 136 milyar TL’lik bir işlem yapılması dikkat çekici. Pandemi ilanından itibaren online e-ticaret eğitimlerine talep %826 oranında artış gösterdi. Tüm bu veriler motivasyonumuzu e-ticarete yönlendirmeli. Dijital dönüşüm çağımızın olmazsa olmazı.” dedi.
İNTERNETTE ALIŞVERİŞİN GÜVEN PROBLEMİ BİTECEK
Başkan Kaya Üzen, Ticaret Bakanlığı önderliğinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyesi şirketlerin e-ticaret alanında tüketicilerin internet alışverişlerini güvenle kullanmasını amaçlayan ‘Güven Damgası’ uygulamasının önemine de dikkat çekti. Üzen “TOBB Ticaret Bakanlığı himayesinde, e-ticaret sitelerine güven damgası vermeye başladı. 100’den fazla kriteri kontrol ederek, ilgili şartları sağladığını kanıtlayan e-ticaret sitelerine, sürecin sonunda ‘güven damgası’ veriyor ve internet sitelerinde ‘TR-GO’ logosunu yerleştirmelerine izin veriliyor. Bu sayede burada iş yapma kültürüyle birlikte, ana problem olan internet alışverişine duyulan güven krizi de çözülmüş olacak.” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST