Seferler yeniden başladı

KALEM Farkıyla...

Seferler yeniden başladı

Seferler yeniden başladı

Çanakkale Boğazı’nda etkili olan yoğun sis giderek azalıyor. Durdurulan seferler yeniden başlatıldı.

Sabah saat 06.00 itibarıyla etkisini arttıran sis nedeniyle, Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü (VTS) kuzey ve güney yönlerden giriş yapacak gemileri telsizle uyarıp boğazın çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldığını duyurdu.Ardından Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki, Gelibolu-Çardak arasındaki feribot seferleri geçici olarak durduruldu. Etkisini azaltan sis sonrası GESTAŞ bir açıklama yaparak, seferlerin yeniden başlatıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada; “Yoğun sis nedeniyle ara verilen Lapseki-Gelibolu ve Çanakkale-Eceabat hatlarımızda ki seferlerimiz yeniden başlamış olup tarifeli olarak devam etmektedir. Güncel sefer bilgisini buradan takip edebilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST