Şehit Fatih Duru’nun adı ilkokulda yaşatılacak

KALEM Farkıyla...

Şehit Fatih Duru’nun adı ilkokulda yaşatılacak

Hakkâri’nin Dağlıca bölgesinde terör saldırısında şehit düşen Piyade Onbaşı Fatih Duru, Ezine’de adının verildiği İlkokulda yaşatılacak.

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan toplam maliyeti 6.087.683,23 TL olan Şehit Fatih Duru İlkokulu 4 katlı ve 12 derslikli olarak inşa edildi. Şehit Fatih Duru’nun Annesi Azime Duru ve ağabeyi Muhsin Duru’nun da katıldığı İlkokulun açılış töreninde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Şehit Fatih Duru İlkokulu öğrencisi Ahmet Çobanoğlu okulla ilgili teşekkürlerini dile getiren bir konuşma yaptı. Açılış programında; Vali Orhan Tavlı, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili-Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz birer konuşma yaptılar. Şehit Fatih Duru İlkokulunun açılışı dualarla ve “hayırlı olsun” temennileriyle yapıldıktan sonra Vali Orhan Tavlı, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili-Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu okulda öğrencilerle bir araya geldiler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST