Semizoğlu, “2018’de ektik, 2019’da biçeceğiz”

KALEM Farkıyla...

Semizoğlu, “2018’de ektik, 2019’da biçeceğiz”

Semizoğlu, “2018’de ektik, 2019’da biçeceğiz”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), 2019 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 2018 yılı değerlendirmesinin yanı sıra 2019 yılının ekonomik geleceği masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, “2018 ekme senemizdi. Bu yılda inşallah ektiklerimizi biçeceğiz” dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılının ilk meclis toplantısını yaptı. Toplantıda ilk olarak söz alan Meclis Başkanı Osman Okyay 2018 yılının iyi bir yıl olmadığını belirterek, “2018 bize çalışmanın üretmenin önemini hatırlatan bir yıl oldu. 2019’da çok kolay olamayacak. Ancak zorlukların üstünden geleceğiz inşallah. 3 ay süren türbülansın ardından ekonomide bir dengenin sağlandığı gibi görünüyor şu an. Cari açığın azalmasını enflasyon ve faizlerde düşüş yaşanmasını beklemek makuldür. Türkiye genç nüfuslu krizlere reaksiyon gösterebilen bir ülkeyiz. Güvene ihtiyacımız var. İş adamların geleceğe güvenle bakacağı ortamın sağlanması gerekiyor. Alınan önlemlerin kararlılıkla uygulanması gerekiyor. Burada siyasilere çok iş düşüyor. 31 Martta yerel seçimlerde aday olan kişilerin geleceğe yönelik projeler de kurmaları gerektiğini düşünüyorum. Çanakkale’yi gelecekte nasıl çekim merkezi haline getirmeliyiz diye düşünmeleri gerekiyor. Hoşgörüyü içinde barındıran bir secim olmasını diliyorum” dedi.

ÇANAKKALE ULAŞILABİLİR KENT OLMALI
Toplantıda 2019 yılı çalışmaları ile ilgili konuşan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu ise, “2019 yılının ilk meclis toplantısının sağlık bereket getirmesini diliyorum. Bir yılı geride bıraktık. 2018 yılını 2017 yılında odamızın önderliğinde Truva yılı ilan edilmesi üzerine en azından bir kaç komitemizi kapsayan turizmciler adına bir şeyler başarmış olduk. Bu anlamda Armağan Aydeğer, Ahmet Çelik ve Turgay Kılıç’a emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. 2018 yılının Troya yılı ilan edilmesinden sonra Troya Müzesi açıldı. Geçen ay da ziyaret etmiştik. Truva’ya gelen en az 4 saat oyalanmak zorunda. Sayın Valimizin girişim ilke Bayramiç Akçay yolunun Çanakkale’nin turizminde başka bir yol açacak. Yine çalışmalarımız devam edecek. 2018 ekme senemizdi. Bu yılda inşallah ektiklerimizi biçeceğiz. Çanakkale’nin ulaşılabilir kent olmasını istiyoruz. En azından Mart’tan sonra lobicilik yapılması gerekiyor. Marttan sonra lobi çalışmalarına devam edelim istiyorum 20 Ocak’ta Troya hazineleri asırlık hasret gösterimi Çanakkale’de yapılacak. Ezine OSB’den bahsetmek istiyorum. Proje ihalesi bitti. Alt yapı ihalesi bundan sonraki aşama. Şubat sonuna kalan alt yapı ihalesi yapılacağını AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan söyledi. Çanakkale için çok önemli bir proje. 90 tane irili ufak kuruluş çok önemli olacak” diye konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST