Semizoğlu “Bu bürokratlarla yapamayız”

KALEM Farkıyla...

Semizoğlu “Bu bürokratlarla yapamayız”

Semizoğlu “Bu bürokratlarla yapamayız”

ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu Temmuz Ayı toplantında yaptığı konuşmada, “Biz üretim diyoruz, ihracat diyoruz faizin yüzde 30 olduğu şu günlerde yatırımcı yatırım yapacak ama maalesef bürokratımız buna dahi engel çıkarıyor. 18 aydır inşaat ruhsatı alamıyorum Özel İdaremizden. Biz de burada her ay diyoruz ki; üretim, yatırım, istihdam, ihracat. 18 aydır ruhsat alamıyorum” dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı geçtiğimiz gün yapıldı. Toplantıda Başkan Semizoğlu’nun eleştirileri damga vurdu. Başkan Semizoğlu Çarşı Komitesi üyeleri ile yaptıkları toplantının detaylarını paylaşarak şunları söyledi, “Çarşı esnafının talebi vatandaşların daha çok çarşıya gitmeleri konusunda oldu” dedi. Kamunun ve belediyenin kendilerine rol model olması sonrası otopark yapabileceklerini belirten Semizoğlu, “Uygun gördükleri yerleri bize versinler. Bedava da değil belirli bir ücret karşılığında. Yalnızca bize nasıl olması gerektiğini söylesinler” dedi.
BARDAĞIN DOLU TARAFINDAN BAKAN BÜROKRATA İHTİYACIMIZ VAR
2019-2023 dönemini kapsayan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk, kalkınma planı olarak da 11’inci kalkınma olanının TBMM tarafından onaylandığını belirterek değerlendirmelerde bulundu. 210 sayfalık kalkınma planının özetini incelediğini belirten Semizoğlu şunları söyledi, “Cumhurbaşkanlığı yatırım ofisimiz bürokrasiden şikayetçi. Kamu idareleri ile yatırımcılar arasında çıkan yatırım uyuşmazlıklarını karara bağlayacak yatırım ombudsmanlığı sistemi oluşturulacak. Biz üretim diyoruz, ihracat diyoruz faizin yüzde 30 olduğu şu günlerde yatırım yapacak, maalesef bürokratımız buna dahi engel çıkarıyor. 18 aydır inşaat ruhsatı alamıyorum Özel İdaremizden. 18 aydır. Biz de burada her ay diyoruz ki; üretim, yatırım, istihdam, ihracat. 18 aydır ruhsat alamıyorum. Diyeceksiniz ki ‘Mahkemeye git’ Mahkemeye gitsen ne olacak? O inşaatın her aşamasında o idare ile işi var. Ya yapacaklar ya yapacaklar. Biz bu memleketi terk etmeyeceğimize göre. Ya da diyecekler ki senin imar durumun sahte. Bizim bardağın dolu tarafından bakan bürokrata ihtiyacımız var. Bunun adı kavga değil, bunun adı hırçınlık değil. Çözüm istiyoruz. Çanakkale olarak değil Türkiye olarak çözüm istiyoruz. İnşallah kalkınma planı ticarete hayırlı uğurlu olur. 2023 hedefimiz 500 milyar dolarken, bu kalkınma planında 226,6 milyar dolar. En azından daha gerçekçi. Ama 4,3 milyon istihdam bekliyor bizden hükümetimiz. Biz bunu yaparız da bu bürokratlarla yapamayız. Elinde imar durumu olan yatırımcıya bir buçuk sene ruhsat vermeyen bürokratlarla zor”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST