Sesi Güzelleştirmek İçin Bunları Deneyin

KALEM Farkıyla...

Sesi Güzelleştirmek İçin Bunları Deneyin

Sesi Güzelleştirmek İçin Bunları Deneyin

Elma kabukları ile demlenen bitki çayı, sesinizi güzelleştirmenin yollarından biri olarak hayatınızda yer alabilir. Kısılan sesi iyileştirmek ve daha etkileyici bir ses tonuna sahip olmak için; gün içinde mutlaka elma kabuğu çayına zaman ayırmalısınız. Elma kabuğu çayı ile vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve minerali alabilirsiniz. Böylece sesinizden vücut direncine kadar kendinize iyi bakabilirsiniz.

Zencefil çayı her derde deva olduğu gibi ses güzelleştirme konusunda da etkisini gösteriyor. Düzenli olarak zencefil çayı içtiğinizde, sesinizin eskisine göre daha iyi bir tonda çıktığını fark edebilirsiniz. Zencefil çayını içerken bir tatlı kaşığı bal ilave edebilirsiniz.

Ses kısıklığı şikâyetlerinizde size ilaç gibi gelen menekşe yağını tercih edebilirsiniz. Menekşe yağından birkaç damla ekleyeceğiniz su ile gargara yaparak kısılan sesi, daha gür bir hale getirebilirsiniz. Sesinizin daha etkileyici ve dinleten bir tona ulaşmasını istiyorsanız, daha güçlü bir iletişim için menekşe yağı ile gargara yapmayı deneyebilirsiniz.

 

RETORİK NE DEMEKTİR?

Güzel söz söyleme, hitabet sanatına Retorik denir. Söz sanatlarını inceleyen bilim dalıdır. Belagat da denilmektedir. Sözün veya yazının anlatım temizliğini, güzelliğini etkinliğini sağlamak için başvurulan yolları inceleyip kurallara bağlayan bir sanattır.

 

FBI AJANINDAN TAVSİYELER

Emekli FBI ajanı Joe Navarro en yaygın 4 tehlikeli insan tipini tanımanın yollarını bu kitapta öğretiyor: Narsist, Yırtıcı, Paranoid ve Duygusal Olarak Dengesizler. Kendinizi ve ailenizi bu tür insanlardan korumak ve kurban olmamak için bilmek, öğrenmek isterseniz bu eseri incelemenizi öneririm.

 

SÜT DİŞLERİNE DİKKAT

Uzmanlar süt dişlerinin bakımın önemli olduğunu, erken çektirmenin hatalı olduğunu belirtiyor. Besin tüketimi ve konuşmada önemi bulunan süt düşleri ayrıca estetik anlamda da çocuğa özgüven veriyor.

 

HİTABET KAMPI

Bir dostumdan gelen mesajı paylaşmak istiyorum. Maltepe Üniversitesi “Türkiye Münazara ve Hitabet Kampı”düzenliyor. 25-28 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenecek kamp Kültür Merkezi Dersliklerinde yapılacak. Programı Münazara ve Hitabet Derneği düzenleyecek. Gençlerin ve konuya ilgili kişilerin katılımlarını öneririm.

 

İKNA GÜCÜ BÖYLE BİRŞEY

İkna edici konuşmanın vücut bulmuş haliyle sizi tanıştırmak isterim, Namı diğer Arabistanlı Lawrance. Arap alemini Osmanlılardan ayırıp, İngiltere’nin sömürgesi haline soktu. Dünyaya Arap kahramanı olarak tanıtılıp, İstiklal davası adı altında Müslümanlara, meşru devlete karşı isyan fikirleri ekti. Kitap yazıp, konferanslar vererek kendini şeyh, diye tanıttı. Kuvvetli hitabeti, cin fikri ve İslam düşmanlarından aldığı bol yardımlarla pekçok kimseyi etrafında topladı. Müslümanların imanını bozucu fikirlerini yaydı. Çölde İsyan, Darphane, Hikmetin Yedi Direği adlı kitaplarını ve mektuplarını yayınladı.

 

Düşünceleriniz...

Gökhan Bayram

Gökhan Bayram

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST