Seymen, Troya Müzesi’ni beğenmedi!

KALEM Farkıyla...

Seymen, Troya Müzesi’ni beğenmedi!

Seymen, Troya Müzesi’ni beğenmedi!

Hafta sonunu Çanakkale’de geçiren ünlü televizyon programcısı Cem Seymen, Troya Müzesi’ni eleştirdi. Çanakkale2deki ziyareti sırasında bu müzeyi gezmeyi es geçmediğini belirten Seymen, sosyal medya paylaşımında ise; “Bugün Troya Müzesi’ne gittim. Ben 5 yılda tamamlanan müze binasını beğenmedim. İçindeki eserleri de zayıf buldum. Umarım Alman arkeoloğun çaldığı hazine bir an önce müzeye gelir. Yine de mutluyum. Olağanüstü zengin mirasın ülkesinde yaşıyorum çünkü. Alman arkeolog Heinrich Schliemann tarafından 1873 yılında Türkiye’den yurt dışına kaçırılan Troya Hazineleri, bugün Rusya’da Puşkin Müzesi’nde sergileniyor. 5 bin yıllık geçmişe sahip Troia Antik Kenti’nden yurt dışına kaçırılan eserlerin Türkiye’ye döneceği günü iple çekiyorum. Çanakkale’ye yolunuz düştüğünde tarihin içinde yolculuk deneyimi için müzeye mutlaka uğrayın. İçinde yaşadığımız kültür ve medeniyetler beşiği bu muhteşem toprakların keyfini yaşayın” ifadelerine yer verdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST