Sirtaki Weekend büyük ilgi gördü

KALEM Farkıyla...

Sirtaki Weekend büyük ilgi gördü

Bir Deniz İki Yaka Kol Kola Aynı Denizlerin Şarkıları sloganıyla Çanakkale Sirtaki Weekend buluşması Çanakkale’de gerçekleşti.

Çanakkale’de ilk defa yapılan bu etkinliğe ülkenin dört bir yanından gelen dans topluluklarının dansları etkinliğe renk kattı. 2 gün boyunca kentin çeşitli yerlerinde gösteri yapan gruplar Çanakkalelilere unutulmaz bir hafta sonu yaşattı. Çanakkale Folklor Araştırma Derneği Gençlik ve Spor Külubü (ÇAFAD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve ÇAFAD 20. yıl etkinliklerinde yer alan faaliyete Türkiye’nin çeşitli yerlerinden toplam 210 dansçı katıldı. Düzenlenen etkinliğe Dikili Aterna Dans Topluluğu, Ayvalık Dans Akademisi, Bandırma Hasat GSK, Nilüfer Belediyesi Dans Atölyesi, Bozcaada Dostluk Dansları Topluluğu, Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi ve ÇAFAD GSK katıldı.
4 Mayıs tarihinde Morabin Parkında başlayan etkinlik akşam Lydya Parktaki Gala yemeği ile devam etti. Ertesi gün ise Dabakoğlu Tesislerinde düzenlenen work shoptan sonra gruplar yeni kordonda gösterilerini sergiledi. Akşam saatlerinde ise 17 Burda AVM’de seyircilerine dans gösterilerini sunan ekipler kentlilerden büyük beğeni topladı. Gösteri sonrası Selanik’te yaşayan ünlü sanatçı Buzuki Orhan’da verdiği konserle izleyenlerden bolca alkış aldı. Etkinlikler ile ilgili açıklama yapan ÇAFAD başkanı Selim Yazan,” bizleri izleyen değerli Çanakkalelilere teşekkür ediyoruz. Proje koordinatörleri Can Çinte ve Selim Yazan ile Proje Danışmanımız Ahmet Şenol’a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Organizasyonu gerçekleştiren ÇAFAD dansçılarına şükranlarımızı sunuyoruz. Önümüzdeki sene daha geniş katılım ile etkinliklerimize devam edeceğiz” dedi.

 

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST