‘Sivil Direniş Köyü’ açıldı (VİDEO)

KALEM Farkıyla...

‘Sivil Direniş Köyü’ açıldı (VİDEO)

‘Sivil Direniş Köyü’ açıldı (VİDEO)

Kirazlı Köyü Balaban mevkiinde başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti’nin tutulduğu alana Sivil Direniş Köyü adı verildi.

#SuveVicdanNöbeti kamp alanında gençlerin oluşturduğu aşağı mahallenin açılışını hep birlikte yaptık. Gençler savundukları ve korudukları alanda karıncaları da unutmamışlar 👏👏👏 #KazdağlarıHepimizin

Ülgür Gökhan paylaştı: 4 Ağustos 2019 Pazar

 

Kirazlı Balaban’da metalik madencilik faaliyetlerine tepki amacıyla yapılan Su ve Vicdan Nöbeti’nde, kamp kurulan yere Sivil Direniş Köyü adı verildi. Başkan Ülgür Gökhan da Pazar günü köyün temsili açılışını yaptı. Açılışta konuşan Başkan Gökhan, “Direnişe katkı veren genç arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çok güzel bir düzen içerisinde olmuş. Alamos çocuğu değiliz, Çanakkale çocuğuyuz. Galoşumuz yok, biz toprakta yürümeye alışığız. Çamlıkta yürümek daha güzel ama maalesef toprak haline getirdiler. İnşallah süreç içerisinde tekrar bizim torunlarımızın torunları tarafından görülecektir. Onun için varlığınız çok önemli” dedi. Ardından Başkan Gökhan temsili açılışı bir bıçak yardımıyla yaptı.

KARINCA YUVALARINA DİKKAT ÇEKİYORLAR
Alanı gezerken karınca yuvasının olduğu alana gençler tarafından tabela koyulduğunu gören Başkan Gökhan, “Adamlar burada bütün hayvanların yuvasını talan ediyor. Bizim gençler de karınca yuvasına dikkat çekiyorlar” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST