‘’Tarih ve tabiatın birlikte yol aldığı yerdir Ayvacık’’

KALEM Farkıyla...

‘’Tarih ve tabiatın birlikte yol aldığı yerdir Ayvacık’’

‘’Tarih ve tabiatın birlikte yol aldığı yerdir Ayvacık’’

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, Aday tanıtımı programı ardından Ezine, Merkez, Kepez sonrasında Ayvacık ve Küçükkuyu’da da ziyaret ve incelemelerde bulundu.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün’ün Ezine’deki ofisini ziyaret eden İskenderoğlu, oradan Ayvacık’a geçerek İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Teşkilat üyeleriyle çay eşliğinde sohbet ettikten sonra Ayvacık meydandaki esnafları gezerek, selamlaştı. Çanakkale için çok özel bir marka olan Ayvacık’ın diğer ilçelerimizde olduğu gibi eğitim, sağlık ulaşım altyapı ve tüm alanlarda yatırımları ve imar faaliyetlerini hak eden özel bir ilçemiz olduğunu kaydetti. Tabiat güzellikleri, taş evleriyle, Assos’uyla tarih ve tabiatın birlikte yol aldığı, yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ayvacık; sadece Çanakkale ve Türkiye değil dünya ölçeğinde bir marka kent olması, hem Çanakkale’ye hem Türkiye’ye artı değer kazandırması için çalıştıklarını söyledi. Teşkilat ziyaretinden sonra teşkilat üyeleriyle birlikte Ayvacık Belediyesi’ni ziyaret eden İskenderoğlu; Belediye Başkanı ve Adayı Mehmet Ünal Şahin ve teşkilat üyeleriyle Ayvacık’ta yapılan yatırımlar, projeler ve yerel seçimler hakkında istişarelerde bulundular. Ayvacık ziyareti sonrası Küçükkuyu’ya geçen İskenderoğlu’nu AK Parti Küçükkuyu Teşkilatı karşıladı. “Çanakkale Ayvacık (Küçükkuyu) – Midilli Hudut Kapısı açılmasıyla Küçükkuyu tatil ve turizm anlamında ivme kazandı. 20 bini geçen misafir ile esnafımıza büyük katkı sağlandı. Küçükkuyu AK Belediyecilikle birlikte bu ivmeyi daha da artıracak” diyen İskenderoğlu, Küçükkuyu teşkilatıyla birlikte kahvehaneleri ve esnafı dolaşarak sohbet etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST