Troya Müzesi ücretsiz ziyaret edilebilecek

KALEM Farkıyla...

Troya Müzesi ücretsiz ziyaret edilebilecek

Troya Müzesi ücretsiz ziyaret edilebilecek

2018 Troya Yılı’nın başladığı günden beri merakla beklenen Troya Müzesi’nde sona gelindi. Birçok anlamda bir ilk olan müze, kapılarını ziyaretçilere açtı.

2018’in en büyük yatırım hamlesi, kültür ve turizmde bir atak olarak kabul edilen 2018 Troya Yılı’nda yapımı biten Troya Müzesi yaklaşık 70 milyon TL’lik harcamayla tamamlandı. Ören yerindeki teşhir ve tanzim uygulamasının bitmesiyle kazılarda ortaya çıkarılan 2 bin eser müzeye kondu. Projeyle yurt dışında bulunan Troya hazinelerinin bir bölümü de ait olduğu topraklara döndü. Halen yurt dışındaki 7 müzede sergilenen Troya eserlerinin de Türkiye’ye getirilmesi için umut olan müze ziyaretçilerini bekliyor. Müzeyle ilgili yapılan bilgilendirmede; “Müzemiz kapılarını ziyaretçilere açtı. 20.10.2018 tarihine kadar tüm ziyaretler ücretsiz olduğu Troya Müzesi’ne gelerek siz de tarihe tanıklık edebilirsiniz. Troya Müzesi’ne ulaşım sağlayacak servisler bugün saat 12:00 itibariyle her saat başı ücretsiz olarak Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’ndan kalkacaktır” denildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST