Troya Yılında çıkan haberler sergilendi

KALEM Farkıyla...

Troya Yılında çıkan haberler sergilendi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile Çanakkale Valiliği tarafından Troya Yılı haberlerinin yer aldığı sergi açıldı.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile Çanakkale Valiliği tarafından dün ÇTSO Evinde, 2018 Troya Yılı boyunca;yerel, ulusal ve uluslararası gazetelerde yer alan haberlerden oluşan sergi açıldı. Sergiye Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale’nin bürokrasi kesiminden pek çok davetli ve basın mensupları katıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Vali Tavlı şunları söyledi, “Milletimizin ortak sesi olması ötesinde kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileri ile toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşımız ile devletimiz arasında köprü görevi üstlenen basın mensuplarımızın yapmış oldukları; haber, yorum ve görüşleri bizlere her daim çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamış ve yol göstermiştir. Bu nedenle sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Gece gündüz demeden zor şartlar altında fedakarca görev yapan siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın, ilimizin; sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi, kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin vatandaşlarımız ile paylaşılmasında ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde önemli katkılarınız bulunmaktadır. Hepimizin bildiği gibi hükümetimiz Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile birlikte 2018 yılını Troya Yılı olarak ilan etti. Tüm dünyada yürütülen tanıtım kampanyası sayesinde Çanakkale’miz dünya, kültür ve sanat turlarının önde gelen destinasyonlarından biri haline gelmeye aday oldu. Troya Yılının ilan edilmesi ülkemiz açısından da önemli bir sanat ve turizm hamlesi oldu. Troya Yılı sadece uluslararası organizasyonları ilimize getirmesi aynı zamanda bir domine etkisi oluşturarak birçok organizasyonun, sanatsal faaliyetin önünü açtı. İlimize, ülkemize bereket ve canlılık getirdi” Vali Tavlı ardından gazete, televizyon ve ajans temsilcilerine plaket takdim ederek kırmızı karanfil dağıttı.
Sergideki haberlerinden incelenmesinden sonra program sona erdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST