Troyazar her şey bir hayalle başladı…

KALEM Farkıyla...

Troyazar her şey  bir hayalle başladı…

Troyazar her şey bir hayalle başladı…

Bir gün dostum Yücel ile golf çay bahçesinde oturup çayımızı o eşsiz boğaz manzarasına karşın yudumlarken sohbet ediyorduk. Tam sohbetin en hararetli yerinde Yücel; Onca işler yapıyoruz ama bir şey hep eksik gibi duruyor Alper dedi. İşte Troyazar bu iç görü ile doğmuştur sevgili okuyucular. O iç görü farkında olduğumuz bir eksikliği kurduğumuz bir hayale dönüştürmüş ve o hayal peşimizi hiç bırakmayan bir kararlılık, emek ve sabırla bizi bugünlerde heyecanını duyduğumuz bir gerçeğe sürüklemiştir.
Şimdi o yukarıda Yücelin sarf ettiği cümle ile binlerce insan hayatlarında belki de daha önce hiç temas kurmadıkları ve sadece o dikdörtgen siyah ekranın ardından görebildikleri insanlarla aynı oksijeni paylaşacaklar. Onlarla direkt temas edecekler sorular soracaklar. Kendileri için hazırlanmış özel bir anbiyansta birlikte zamanı bölüşecekler.
İnsanın varoluşsal amacına sadece sorgulamalarla ulaşamaz. Bazen küçük bir çocuk gibi hayal ve gizem dünyasına aynı heyecanla dalıvermek gerekir.
TROYAZAR Uluslararası Homeros Edebiyat Festivali Homeros adına bu yılda ikincisi gerçekleşecek dünyada ilk olma özelliğine sahip.
İste demem o ki. Sen bir hayal kur ve ona inan. Gerisini evren ve zaman halledecektir.

Düşünceleriniz...

Alper Yancar

Alper Yancar

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST