Trudeau’dan Kazdağları cevabı ‘’Her şeyi araştırıyoruz’’

KALEM Farkıyla...

Trudeau’dan Kazdağları cevabı ‘’Her şeyi araştırıyoruz’’

Trudeau’dan Kazdağları cevabı ‘’Her şeyi araştırıyoruz’’

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner’in, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya yazdığı mektuba cevap geldi.

Hüseyin Baraner Kanadalı Alamos Gold şirketinin Çanakkale Kazdağları’ndaki maden faaliyetlerini durdurması için Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya mektup yazmıştı. Mektupta siyanürlü madencilik faaliyetlerinin durdurulması belirtilmişti. Kanada Başbakanı Justin Trudeau ise Baraner’in mektubuna cevap verdi. Konuyu adım adım takip ettiklerini belirten Trudeau, “Sayın Baraner mektubunuzu aldık. Madde madde yakinen olayları takip ediyoruz. Bundan emin olabilirsiniz. Bu konu ile ilgili bakanlığa talimat verildi. Her şeyi araştırıyoruz. Bizi haberdar ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST