Uğraşmayın Streç Film İle Zayıflayamazsınız

KALEM Farkıyla...

Uğraşmayın Streç Film İle Zayıflayamazsınız

Uğraşmayın Streç Film İle Zayıflayamazsınız

Mevsim itibari ile bazen akıl sınırlarını zorlayan kilo verme yöntemlerini her gün duymaktasınız. Bazen inanmasınız bile okumadan da geçmezsiniz…
Bu gün bu konu hakkında yazmak nasıl aklıma geldi konusu ise tamamen danışan görüşmesi sohbeti sırasında…
Günümüzde her 3 yetişkinden birisi obezdir. Çocukluk çağında görülen obezitenin ise 2050 yılında %50 lere ulaşacağı tahmin ediliyor.
Obezite’ nin bu kadar artmasının ;
1.nedeni ; modern yaşam tarzının bize sunduğu olanaklar
2.nedeni ; sağlıksız beslenme tarzı
3.nedeni ; her gün 2.5-3 lt su içmiyor olmamız
İlkbahar ve yaz aylarında güneş yüzünü gösterdiğinde , tatil planları yapılmaya başlandığında ,yürüyüşe su şişeleri ile çıkılır, kısa vadede kilolardan kurtulmaya çalışılır..
Bazılarımız diyetisyen eşliğinde sağlıklı bir şekilde kilo verir. Bazılarımız da sağlıksız diyetler ile çok kısa sürede kilolarımızdan kurtulmaya çalışırız. Bu dönemlerde parklar ve spor merkezleri insanlarla dolar taşar. Hatta etrafımıza dikkatli baktığımız da eşofman giymiş kişilerin , yanımızdan geçerken ,vücuduna sardığı streç filmin ya da poşetin hışırdayan sesini duyabiliriz.Ya da terleten ,’ zayıflatan eşofman’ ile koştukları dikkatinizi çekebilir.
Vücuda Streç film ya da poşet sarmak normalin üzerinde terlemeye neden olur ve vücut su oranı azalır.Vücudun dehidrate olmaması için günlük 3-3.5 lt suyun düzenli tüketilmesi ve herhangi bir mineral yetersizliğine neden olup olmadığının kontrol edilmesi önemlidir.
Vücuttaki kilo kaybının su oranının azalması değil yağ oranının azalması olduğu bilincine varılması gerekir.Bu da ancak vücutta enerji açığı yaratılarak mümkündür.
Vücuttaki bölgesel olarak oluşan ve herhangi bir hastalık nedeni ile ilgili olmayan ödemi ise vücuttan atmanın yolu ise yine su alımını arttırmaktır.
Bunun dışında belli bölgelere ,inceltici yağlar ile yapılan masajlar da ödemin dağılmasında etkilidir.
Uygun diyet programınız ile birlikte, bel-bacak-basen sıkılaşmanız size kendinizi iyi hissettirir.
İnceltici masaj yağı ;
*biberiye,okaliptüs,portakal yağlarını karıştırarak hazırlayabilirisiniz.
Amaç sağlıklı ve kalıcı kilo vermek ise daima birincil çözüm sağlıklı hazırlanmış ve sürdürülebilir beslenme programı olmalıdır.

Düşünceleriniz...

Didem Güner

Didem Güner

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST