‘Üniversitemizde artık bilim konuşuyoruz’

KALEM Farkıyla...

‘Üniversitemizde artık bilim konuşuyoruz’

‘Üniversitemizde artık bilim konuşuyoruz’

Rektör Acer, “Zor günleri geride bıraktık. Üniversitemiz başarı basamaklarını hızla tırmanıyor. Tercih edilirlikte çok iyi yerdeyiz, daha da iyi olacağız’ dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Yücel Acer ile bir araya gelen gazeteciler Üniversitenin dününü-bugününü konuştu. Zor günlerin geride kaldığına işaret eden Rektör Acer, “Üniversitemiz artık bilim konuşuyor. Bu çok önemli. Zor bir dönemi geride bıraktık. Bu da önümüzdeki dönemin başarı grafiğine yansıyacak” dedi. Şehrin gelişmesine Üniversitenin önemli katkısının olduğuna işaret eden Acer, “Çanakkale’de Üniversitemizin gelişiminde önemli rol oynamıştır. Karşılıklı etkileşim vardır. Gelişimimizi her anlamda artırıyoruz. Yeni bölümler, yeni fiziki yapılar, yeni hocalar ve öğrenciler ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi başarı çıtasını sürekli yukarılara taşıyor” dedi.

İki dönem üst üste rektörlük yapan yok
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde iki dönem kimsenin rektörlük yapmadığını belirten Rektör Acer “27 yıllık Üniversitemizde geçmiş dönemde bir tek Ramazan Aydın hocamız üst üste görev yapmış. Bunun dışında bir örnek yok. Ben de Çomü’ye 1994 yılında geldim. 25 yıldır buradayım ve Üniversitemizin nasıl geliştiğinin tanığıyım” diye konuştu.

Aday olacağım
Rektör Yücel Acer, “aday olacak mısınız” sorusuna Çanakkale’yi çok sevdiğini anlatarak başladı ve “bir dönem daha Rektörlük yapmak istiyorum. Çünkü düzlüğe çıktık, sükuneti sağladık ve şimdi bilim konuşmaya başladık. Daha iyi olacağız, daha çok çalışacağız ve Üniversitemizin başarısını büyüteceğiz. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesini çok iyi tanıyorum. Neyi nasıl yapacağımızı çok iyi biliyorum. Tecrübemi bir dönem daha Üniversitem için ortaya koymak istiyorum” dedi.

Süreç nasıl işleyecek?
Aday olmak isteyenlerin en az 3 yıl Profesör olarak çalışmış olması gerekiyor. YÖK’e başvurusunu yapan aday mülakata çağrılacak ve kendini tanıtması, anlatması istenecek. Sonraki süreçte Yök bir sıralama yapacak ve onay için Cumhurbaşkanına gönderecek. Cumhurbaşkanı kimin atamasını yaparsa Rektör o olacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST