“Vergi suçu işleniyor”

KALEM Farkıyla...

“Vergi suçu işleniyor”

“Vergi suçu işleniyor”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek Çanakkale Belediyesi Hizmet Gruplarına ait işletmelere tepki gösterdi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçe Çanakkale Belediyesi Hizmet Gruplarına ait işletmelerde vergi suçu işlendiğine dikkat çekti. Golf Çay Bahçesindeki sistemi eleştiren Ölçek yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Çanakkale Belediyesi Hizmet Gruplarına ait işletmelerde 213 Sayılı Vergi Usul Kanunda belirtilen hususlara aykırı olarak belge düzenine uyulmamakta masalara adisyon fişi açılmamakta ve ödeme kaydedici cihaz fişine veya faturaya bağlanmamaktadır. Böylece hem usul yönünden aykırılıklar görülmekte hem de vergi ziyanına sebep olunmakta ve çok ciddi vergi suçu işlenmektedir. Çanakkale Belediyesine bağlı olarak hizmet veren Hizmet Grupları A.Ş. tarafından işletilen Golf Çay Bahçesi nde çayımızı içtikten sonra fişimizi istediğimizde 10.06.2019 tarihinde saat 21:04’de 01 nolu fiş düzenlenmiştir. Yani gün boyunca işletilen ve yapılan tüm satışlar belgesiz olup vergi kaçırılmış, kayda girmeyen hasılatın ne olduğuna gelince de sonucu aşikardır. Maalesef bu işletmede iç işleyiş kontrolden uzak zaafiyetlerle doludur. Beklentimiz şudur ki halkımız kaliteli ve ucuz hizmet alsın Çanakkale Belediyesi de her mükellef gibi vergisini adam gibi ödesin” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST