Volkan Uslu sessizliğini bozdu

KALEM Farkıyla...

Volkan Uslu sessizliğini bozdu

GESTAŞ Genel Müdürlüğü’nden istifa eden Volkan Uslu, ilk kez konuştu. Birlikte çalıştığı kişilerden ayrılırken özel anlar yaşadığını ifade eden Uslu, bir personelinin kendisini duygulandırdığını belirtti. Ayrıca GESTAŞ personeli Volkan Uslu’ya özel veda videosu hazırladı.

GESTAŞ Genel Müdürlüğü’nden istifa eden Volkan Uslu, sessizliğini bozdu. Çok konuşulan istifası ardından yaşadığı süreci aktaran Uslu, herkese teşekkürlerini ilettiği açıklamasında şunları dile getirdi; “Gestaş’da görev yaptığım 4 yıla yakın zamanda, samimiyet, güven yaklaşımıyla katma değer üretmek için gayret, heyecan ve uyum prensipleriyle mesai yaptığım, emek veren, ter döken 530 kişilik Gestaş ekibimize ve onların kıymetli ailelerine içten teşekkürlerimi iletiyorum. Hamdolsun, 4 yılda iskele ve gemilerimize 50 milyon TL’den fazla yatırım yaptık,15 Eylül itibariyle kasamızda 16 milyon TL’den fazla nakit var, kısa sürede gelecek evrensel fon geliriyle birlikte 40 milyon TL nakdimiz olacak, hiçbir kamu ve vadesi gelen özel sektör borcumuz yok. Görev süresince Çanakkale’de ilk defa gerçekleştirdiğimiz Boğaz ve Şehitlik Turu, Küçükkuyu-Midilli Feribot Seferleri, Atatürk havalimanına Onur Air işbirliğiyle başlatılan Çanakkale-İstanbul Uçak seferleri, Adalarda Online Bilet Uygulaması gibi projelerde, Sefer Optimizasyonu ve TL üzerinden gemi kiralama gibi tasarruf çalışmalarında bizi yetkilendiren, güvenen Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Orhan Tavlı ve Başkan Vekilimiz Sn. Abdullah Köklü olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimize; Sn( Ülgür Gökhan, Bülent Korkmaz, Enver Koç ve Fahrettin Ersoy) a, eski dönemde birlikte görev yaptığımız, alınan kararlarda önemli katkıları olan Sn ( Hamza Erkal, Can Aksoy ve Ömer Şahin başta olmak üzere Rahmetli Cahit Özer, Bülent Engin, Mustafa Kansu, Hasan Hüseyin Aytop, İbrahim Gün) ‘e şükranlarımı sunuyorum. Birlikte görev yaptığımız sürede bizleri her zaman destekleyen, omuz veren Milletvekillerimiz başta Sayın Bülent Turan olmak üzere, Jülide İskenderoğlu ve Ayhan Gider’e şükranlarımı iletiyorum. Bu süreçte beni arayan, cevaplayamadığım, telefonum ve hattım kaynaklı senkronizasyon problemi yaşadığım ve rehberimde kayıtlı cep nolarına ulaşamadığım için nosunu bilemediğim 100’den fazla kişiye teker teker dönüş yapacağım, kusuruma bakmasınlar. Gestaş’a veda ederken, gözyaşlarına boğulan onlarca personellerimizi sakinleştirdik, ikna ettik ama Husrev Emre kardeşim bizi çok duygulandırdı. İkna edemedik. İstifa eden 2 personelinizden biri oldu. Sen yoksan bizde yokuz dedi, istifasını verdi, Çanakkale’den de ayrılıyor. Emre Hüsrev, 15 Temmuz’a, İstanbul’da imiş, kardeşiyle birlikte Köprüye koşuyor, yaralanıyor. 15 Temmuz ile ilgili Devlet Övünç madalyası alan Çanakkale’deki tek kişi. Gestaş’da Stajyer olarak çalıştı,okulu bitirince tekniker olarak katılmıştı. Samimiyeti gördük Elhamdülillah.’’

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST