YEKA İhalesi Yapıldı

KALEM Farkıyla...

YEKA İhalesi Yapıldı

YEKA İhalesi Yapıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının, Çanakkale dahil 4 ayrı bölge için toplam bin megavatlık Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihalesi 9 şirketin katılımıyla yapıldı.

YEKA-2 ile daha önce yapılmış bin megavat rüzgar YEKA’dan sonra 4 bölgede 250’şer megavat olmak üzere ikinci bin megavatın Türkiye’ye kazandırılması hedefleniyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından, Aydın, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale bağlantı bölgeleri için Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA RES-2) ihalesi 9 şirketin katılımıyla başlayan ihalenin komisyon başkanlığını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan yaptı. Çanakkale bağlantı bölgesinin 250 megavatlık ihalesinde ise kilovatsaat başına en düşük teklifi 3,67 dolar/cent ile Enerjisa Üretim Santralleri AŞ kazandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST