Yeşim Karadağ CHP listesinden…

Galeri

KALEM Farkıyla...

Yeşim Karadağ  CHP listesinden…

Yeşim Karadağ CHP listesinden…

Ak Partide, Türkiyenin tek kadın İl Başkanlığı görevinde bulunan, daha sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde hem il başkanlığından hem de partisinden istifa ederek Gelecek Partisi kurucuları arasında yer alan Yeşim Karadağ CHP listesinden seçime girecek. Peki Yeşim Karadağ listenin hangi sırasını istiyor. İşte ayrıntılar.

Ak Partide başarılı bir İl Başkanlığı yapan Yeşim Karadağ; bir 8 Mart Dünya Kadınlar Günnde yaptığı basın toplatışı ile görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı. Çanakkale siyasi kulisler bu açıklamaya şaşırmıştı; ancak Ak Parti kulisleri için bu istifa sürpriz değildi.
Gelecek Partisi kurucular kurulu arasında olan Yeşim Karadağ aynı zamanda Kültür ve Turizm Politikaları Başkanlığını yürütüyor.

Ankara’ya kamp kurmuş olan Yeşim Karadağ siyasi kulislere göre Çanakkale’de CHP listesinden milletvekili adayı olacak. Yine Ankara kulislerine göre CHP ile Gelecek Partisi seçime birlikte girecek.
Haberler, Yeşim Karadağ’ın listenin 2.sırasını istediği yönünde; ancak partiler hangi noktada anlaşacak o belli değil.

Öte yandan; pek çok aday adayının gözü kulağı Ankara’da. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek milletvekili adayı olmazsa Çanakkale’de kağıtlar yeniden karılacak. Bu durum Gelecek Partisi Kültür ve Turizm Politikaları Başkanı Yeşim Karadağ’ın pozisyonunu da etkileyecek.

Bakalım CHP ve Gelecek Partisi Çanakkale’de halkın karşısına nasıl bir liste ile çıkacak.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST