Yine, yeniden Dünya Şampiyonu (VİDEO)

KALEM Farkıyla...

Yine, yeniden Dünya Şampiyonu (VİDEO)

Yine, yeniden Dünya Şampiyonu (VİDEO)

Bilek Güreşi Dünya Şampiyonluğu bulunan Ümit Burunlular, Hırvatistan’da düzenlenen turnuvada yeniden birinciliği göğüsleyerek Dünya Şampiyonu unvanını sürdürdü. Bir diğer Çanakkaleli sporcu Kenan Eroğlu da kendi kategorisinde sağ ve sol kolda gümüş madalyanın sahibi oldu. Her iki sporcuya da İskele Meydanı’nda coşkulu karşılama yapıldı.

Ümit Burunlular paylaştı: 10 Temmuz 2019 Çarşamba

Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda Milli Sporcular Ümit Burunlular ve Kenan Eroğlu 3 altın, 2 gümüş ve bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandı. Şampiyona 22 ülkeden 300’e yakın sporcunun katılımı ile Hırvatistan’ın Zagreb kentinde yapıldı. Kupada büyükler kategorisinde mücadele eden Ümit Burunlular +75 kilo sağ ve sol solda kürsünün zirvesine çıkarak altın madalyaya uzandı. Kenan Eroğlu ise 75 kilo sağ ve sol kolda gümüş madalyaların sahibi oldu. Organizasyonda ayrıca açık siklet kategorisinde de yarışan Ümit Burunlular büyükler sağ kolda altın madalya kazanırken Kenan Eroğlu master sol kolda bronz madalyayı taktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Dünya Bilek Güreşi Kupasında dereceye giren milli sporcularımızla Zagreb’teki Yunus Emre Enstitüsünde bir araya gelerek bilek güreşçilerini tebrik etti. Sporcular Çanakkale’ye geldiğinde ise kendilerine coşkulu bir karşılama yapıldı. İskele meydanında düzenlenen karşılamaya Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Şube Müdürleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri, sporcular, sporcuların aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST