Yürüyüşünü Neslican’a adadı

KALEM Farkıyla...

Yürüyüşünü Neslican’a adadı

Çanakkale’de yaşayan yazar Yunus Emre Eroğlu, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybederek tüm Türkiye’yi yasa boğan Neslican Tay için anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Geçen yıl Neslican gibi aynı hastalıkla mücadele ettiğini söyleyen Eroğlu; “Bizim için bir umuttu, hala bir umut Neslican’’ dedi.

Çanakkale’de yaşayan yazar Yunus Emre Eroğlu, Ağı Dağı’nda düzenlediği yürüyüşü Neslican Tay’a adadı. Kanser hastalığı nedeniyle geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Neslican Tay’ın, Türkiye için önemli bir isim olduğunu dile getiren Eroğlu; “Neslican bize yaşamayı ve savaşmayı öğretti. O pozitifliğini bizden asla esirgemedi. Bu haftaki yürüyüşümü, kanserin alt edilebilir olduğunu bizlere öğreten melek kızımız Neslican Tay’a adadım. Huzur içinde uyu…” dedi.

“KİMSENİN YAPAMAYACAĞI BİR ŞEY YAPTI…”
Neslican Tay’ın kanser hastalığıyla çok mücadele ettiğini belirten yazar Eroğlu, 2018 yılında aynı hastalıkla kendisinin mücadele ettiğini söyleyerek; ‘’ Bundan bir yıl öncesinde bende kanser hastası olduğumu öğrendim. Ben geçen yıl bu hastalık nedeniyle ameliyat oldum ve beynimdeki kitle tamamıyla alındı. Ben şanslıydım çünkü sıçrayan bir kanser türü değildi. Ama ben Neslican’ın da şanslı olduğunu düşünüyorum. Çünkü pes etmeyi vazgeçmeyi asla düşünmedi. Birçoğumuzun cesaret edemeyeceği bir hastalıkla mücadele etti. Bizim için bir umuttu, hala bir umut Neslican. Ama ne yazık ki Neslican’ı sadece bir beden olarak görenler vardı. Yaşadığından ziyade bedenine geçirdiği kıyafetlerle eleştirenler vardı. Sürekli bu güzel kızımı eleştiriyorlardı. Kendilerini fetva hüküm sahibi olarak gören akıl yoksunları, her şeye rağmen bu güzel kızımızı üzemediler. Çünkü bu dünyalar tatlısı kız kimsenin yapamayacağı bir şey yaptı. Kanseri tam 3 kez yendi. Bizim için farkındalık yarattı, huzur içinde uyumasını temenni ederim’’ diye konuştu.

Aynı zamanda Kalem Gazetesinin köşe yazarı olan Yunus Emre Eroğlu’nun yazılarını buradan okuyabilirsiniz:

https://www.canakkalekalem.com/yusuf-emre-eroglu/ 

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST