Yüzde 61’lik başarı

KALEM Farkıyla...

Yüzde 61’lik başarı

Yüzde 61’lik başarı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 2019 Yılı Amatör Telsiz Sınavı, Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.
Türkiye Radyo Amatörleri Çanakkale Şube Başkanı Ercan Yaman Sınava Katılacak 136 adayı karşılayarak Amatör telsizciliğin Afet anında önemine vurgu yaparak adaylara başarılar diledi. Yapılan sınavın sonucu % 61 başarıyla sonuçlandı. Yaman; “ Bu sınavı düzenleyen Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü, Sınav Komisyon Başkanı Sayın Ruhi Büber, eski Kıyı Müdürü İsmail Durgun ve Okul Müdürü Sayın Saffet Uzel’e Teşekkür ederek Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyetinin (TRAC) Türkiye Afet Müdahale Planının (TAMP) içinde yer aldığını bir çok kurumun haberleşme çözüm ortağı ve yine ülke genelinde bir çok kamu kurumuyla protokolleri olduğunu belirterek sınavda başarılı olan adaylar ile birlikte Çanakkale’de Afetler ve afet haberleşmesine yönelik çalışmalar yapacaklarını yarım kalan projeleri hayata geçirmek için sınavı kazanan arkadaşlarla birlikte başaracağız” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST