“1 TL’ye bile muhtacız” (Video Haber)

KALEM Farkıyla...

“1 TL’ye bile muhtacız” (Video Haber)

“1 TL’ye bile muhtacız” (Video Haber)

SMA Tip-1 hastalığına 3 aylıkken yakalanan Bigalı Ahmet Alp için bağış kampanyası devam ederken, Anne Bahar Güven’in sosyal medya hesabındaki feryadı yürekleri dağladı. Oğlunu ziyaret ederken çekilen bu kareyi Ahmet Alp’in bağış kampanyası hesabından paylaşan anne Güven, “1 TL’ye bile muhtacız. Sıradan bir vatandaş olduğumuz için duymadılar bizi. Keşke çok zengin olsaydık. Keşke en azından büyük kısmını biz karşılayabilseydik… Ah keşke…” ifadelerini kullandı.

SMA Tip-1 hastalığına yakalanan Ahmet Alp yoğun bakım odasında yaşam savaşı vermeye devam ediyor. Zongelsma isimli 2,5 milyon Euro değerindeki ilacı tedavi olması için alması gereken Ahmet Alp’in bağış kampanyasında şu ana kadar ancak yüzde 17,5’lik bir para toplanabildi. Oğlunu görmek için hastaneye giden Bahar Güven ise sosyal medya hesabından bu kareyi paylaşarak yazdığı yazı ile yürekleri dağladı. İşte o paylaşım, “Bugün Pazartesi… Ahmet Alp’i görmek için bize tanınan 1 saatin olduğu gün. Oğlumdan ayrı geçen 13 ay. Kucağıma alamadığım 13 ay. Kokusuna doyamadığım koskoca 13 ay. Anne kuzusu oğlum annesiz kaldı yoğun bakım odasında. Çünkü bizi kimse duymadı. Çünkü bizim sesimizi duymak istemediler. Evladıma doyasıya sarılmak isterken yine onu yoğun bakım odasında yalnız başına bıraktık. Ahmet Alp’i soracak olursanız, bugün çok huzursuzdu. Sanki artık bitsin bu kampanya, götür beni anne der gibiydi. Öyle çok götürmek istedim ki… Ona sözler verdim yine. Dayan oğlum dedim. Dayan. Bitireceğiz. Çok yakın zamanda alacağım seni, tedavine kavuşturacağım. Ben Ahmet Alp’e sözler verdim. Ona gelecek vaat ettim. Lütfen siz de bana söz verin. Lütfen hep birlikte Ahmet Alp’i iyi edelim. Lütfen bağışlarınızı, sadakalarınızı eksik etmeyin. Benim artık kelimelerim yetmiyor bu çaresizliğe. Lütfen bizi yalnız bırakmayın.

SIRADAN BİR VATANDAŞ OLDUĞUMUZ İÇİN…
Sıradan bir vatandaş olduğumuz için duymadılar bizi. Keşke çok zengin olsaydık. Keşke en azından büyük kısmını biz karşılayabilseydik… Ah keşke… Lütfen siz yalnız bırakmayın. Çevrenize bahsedin, duyurun, bağış isteyin. 1 TL ye bile muhtacız artık lütfen. Bir an önce Ahmet Alp’ime şifa olmaktan başka hiçbir şey istemiyorum”
Ahmet Alp’e bağış yapmak isterseniz;
IBAN: TR240006701000000093820879
Alıcı: Recep Güven – Yapı Kredi Açıklama: Ahmet Alp yazabilirsiniz.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST