Dijital slip dönemi başlıyor

KALEM Farkıyla...

Dijital slip dönemi başlıyor

Dijital slip dönemi başlıyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, kredi kartıyla alışverişlerde dijital slip döneminin başlamasıyla ilgili duyuru yaptı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, kartlı alışveriş işlemlerinde kağıt slip almak istemeyen kart kullanıcıları bu belgeleri, dijital olarak alabilecek.

ÇTSO, BDDK tarafından yapılan düzenleme kapsamında, kartlı alışveriş işlemlerinde kağıt slip almak istemeyen kart kullanıcılarının bu belgeleri dijital olarak alabileceğini duyurdu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, kartlı alışveriş işlemlerinde kağıt slip almak istemeyen kart kullanıcıları bu belgeleri, dijital olarak alabilecek. Düzenleme, kartı çıkaran banka ile kartı işleme alan bankanın aynı olduğu durumlarda yapılan işlemler için en geç 1 Eylül 2023’te, farklı olduğu durumlarda, yapılan işlemler için ise en geç 1 Aralık 2023’te uygulanmaya başlayacak. POS cihazlarında kullanılan kâğıt miktarının azaltılmasını hedefleyen düzenlemede kart kullanıcıları, tercihlerine ilişkin onaylarını bankaların mobil uygulamaları ve internet bankacılığı kanalları üzerinden verebilecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST