105’inci yılda kısıtlama kutlama

KALEM Farkıyla...

105’inci yılda kısıtlama kutlama

105’inci yılda kısıtlama kutlama

“İtilaf Devletlerinin Gelibolu Yarımadası’nı Tahliyesinin 105. Yıl Dönümü” etkinlikleri, Covid-19 salgını kapsamda alınan tedbirler sebebiyle sınırlı katılım ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Çanakkale Şehitler Abidesi’nde resmi bir program ile kutlandı.

Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sayın Mustafa OĞUZ ve Tarihi Alan Başkanımız Sayın İsmail KAŞDERMİR’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumlarıyla başlayan program, şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua okunmasının ardından protokol üyeleri tarafından şehitliklere karanfil bırakılmasıyla sona erdi.
Programa Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sayın Mustafa OĞUZ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğ. Sayın Mehmet Cem OKYAY, Tarihi Alan Başkanımız Sayın İsmail KAŞDEMİR, Eceabat Kaymakamı Sayın Mustafa ÇİFTÇİLER, İl Emniyet Müdürü Sayın Faruk KARADUMAN, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sayın Tahsin SARUHAN, Eceabat Belediye Başkanı Saim ZİLELİ ile Çanakkale Protokolü katıldı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST