13 Ülkeden 450 dansçı geliyor

KALEM Farkıyla...

13 Ülkeden 450 dansçı geliyor

13 Ülkeden 450 dansçı geliyor

Troya Dünya Kültür mirasına girişinin 20. yılında Troya yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Uluslararası Troya Halk Dansları Festivali için Çanakkale’ye 13 ülkeden 450 dansçı geliyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilki düzenlenen ve 20 ülkeden 34 ekibi Çanakkale’de buluşturan ÇAFAD, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu dünyanın dört bir yanından gelen gençlerle kutlayacak. Çanakkale Valiliği ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek festivale Ukrayna,Gürcistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Romanya,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Togo Senegal ve Türkiye’den ekipler katılacak. 4 gün sürecek festivalde 27 Ekim saat 16:00’da Kortej ve Halk Dansları gösterileri, 28 Ekim’de Bozcaada Halk Dansları Gösterileri ve 29 Ekim’de kordon boyunda saat 16:30’da gala gösterileri yapılacak. Yapılacak festival için yaklaşık 200 üniversite öğrencisi aktif görev alarak misafirleri karşılayacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST