15 milyona kiraya çıktı

KALEM Farkıyla...

15 milyona kiraya çıktı

15 milyona kiraya çıktı

Gelibolu Yarımadasında konuşlanmış olan Çanakkale Savaşları Gelibolu Alan Başkanlığı Müze, Örenyeri, Sergi Alanı ve Tanıtım Merkezlerini kiraya vermek için ihaleye çıktı. 15 milyonu bastıran yarımadada at koşturacak.

19 Eylül saat 11:00’da Alan Başkanlığı merkezinde yapılacak ihale ile artık yarımadanın pek çok noktasının kontrolü kısmen özel bir şirkete geçecek.

İhale şartnamesine göre bilet ve bilet ürünlerini tasarımı, geliştirilmesi ve satış kanallarının yönetimi de ihaleyi alan şirkete ait olacak. Şartname de işin süresi 31 Aralık 2026 olarak gösterildi. Yani 15 milyon lirayı bastıran şirket Gelibolu Yarımadasında 7 yıl boyunca hüküm sürecek.

Kiralama ile ilgili yayınlanan ilan detayları bu kadarla sınırlı. İhale dokümanın tamamını görmek için bin lira yatırmak gerekiyor. Geçici teminat ise 450 bin lira ile sınırlandırılmış.

İlan metninde, Alan Başkanlığının Devlet İhale ve Kamu İhale Kanununa tabi olmadığı belirtilirken, başkanlığın ihaleyi yapıp yapmamakta da serbest olduğunun altı çiziliyor.

RIDVAN UZ SOSYAL MEDYA HESABINDAN VURDU
İyi Parti kurucu Genel İdare Kurulu Üyesi ve Mahalli İdarelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz sosyal medya paylaşımında ihaleyi eleştirdi ve böyle bir uygulamanın dünyanın hiçbir yerinde olmadığına işaret etti. Uz, paylaşımında “AKP iktidarının bu uygulaması ile denizin bittiği açıkça görülmüştür” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST