18 bin öğrencinin ‘uyum’ zili çaldı

KALEM Farkıyla...

18 bin öğrencinin ‘uyum’ zili çaldı

18 bin öğrencinin ‘uyum’ zili çaldı

2018–2019 eğitim-öğretim yılı uyum haftası çerçevesinde Çanakkale’de yaklaşık 18 bin öğrenci ders başı yaptı.

Uyum Haftası kapsamında 2018–2019 eğitim öğretim yılı başladı. Ders zili bir hafta önceden 18 bin öğrenci için çaldı. Uyum Haftası Programı kapsamında Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan İstiklal İlkokulu’nu ziyaret etti. Yeni okullarına gelen öğrencilerin daha kolay uyum sağlamalarını amaçlayan Okula Uyum Haftası’nda okullarda çocuk-aile-öğretmen tanışma etkinlikleri, okul ile eğitim ortamını tanıma ve arkadaşlarıyla oyun oynayarak kaynaşmaya yönelik bir dizi etkinlik yapılacak. İlkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıf öğrencilerine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2006–2007 eğitim öğretim yılından bu yana uygulanmakta olan “Okula Uyum Haftası” 14.09.2018 tarihinde sona erecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST