19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

KALEM Farkıyla...

19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.
19 Eylül Gaziler Günü dün Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan çelenk töreni ile kutlandı. Törene; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan olmak üzere kurum müdürleri, gaziler ve gazi yakınları, siyasi parti temsilcileri ile askeri erkan katıldı. Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çanakkale Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ahmet Doğan bir konuşma yaptı. Doğan konuşmasında Türkiye’de hemen hemen her aileden şehit ve gazinin olduğunu söyleyerek Gaziler Günü’nü kutladı. Günün anlam ve önemine ilişkin bir diğer konuşmayı ise Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığından Deniz Yarbay Anıl Yeşilyuva yaptı. Yeşilyuva konuşmasında, “Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, kahraman güvenlik güçlerimizin canları pahasına ortaya koydukları mücadele ile aziz milletimizin azmi ve kararlığı karşısında yok olmaya mahkumdur.Kahraman gazilerimiz, sizler kutsal vatan görevini en asil şekilde yaptınız. Sizlerle gurur duyuyoruz. Aziz Türk Milleti daima yanınızdadır ve yanınızda olacaktır” ifadelerini kullandı.
Gaziler Günü resmi töreni toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST