“19 Mayıs 1919’da Yakılan Hürriyet Ateşi Sonsuza Kadar Yanacak”

KALEM Farkıyla...

“19 Mayıs 1919’da Yakılan Hürriyet Ateşi Sonsuza Kadar Yanacak”

“19 Mayıs 1919’da Yakılan Hürriyet Ateşi Sonsuza Kadar Yanacak”

Bülent Turan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı:
“1923’te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanan Milli Mücadele’nin ilk adımları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başladı. 19 Mayıs 1919’da bağımsızlık aşkıyla yakılan istiklal meşalesi, 104 yıldır yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Milletimiz, söz konusu vatan, bayrak ve bağımsızlık olunca neler yapabileceğini, tarihin her safhasında tüm dünyaya göstermiştir. Bugün de aynı kararlılık ve inançla, daha güçlü yarınlara doğru yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü gençlerimize armağan ederek, gençlerimizin ülkemizin birliği ve beraberliğinde ne denli önemli bir görev üstlendiğini işaret etmiştir. Gençlerimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaştığımız bu süreçte, Türkiye’nin tarihi yolculuğunda ve Türkiye Yüzyılı iddiasında en büyük gücümüz olmaya devam edecektir. 100 yıllık bu aziz emanetin korunması, daha güçlü yarınlara ve hedeflerine ulaşması için sorumluluklarımız büyük.
Bu duygularla, Anafartalar Kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bizlere bu toprakları vatan kılan tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor; en kıymetli hazinemiz gençlerimizin, Çanakkaleli hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST