2 bin 500 kişi pedal çevirdi

KALEM Farkıyla...

2 bin 500 kişi pedal çevirdi

Kale Çanakkale Bisiklet Festivali yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılımı ile Cumartesi günü Troy Park AVM önünde başladı. Etkinlik pazar günü Gelibolu maratonu ile devam edecek.

Kale Çanakkale Bisiklet Festivali 2 bin 500 kişinin katılımı ile Cumartesi günü saat 10.00’da start aldı. Festivale; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü Aziz Sinan Alp, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Yusuf Kandazoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı. Türkiye’nin çeşitli illerinden Çanakkale’ye gelen bisiklet severler ‘Tarihin İzinde Sürüyoruz’ sloganı ile Troya etabını gerçekleştirdi. 64 kilometrelik parkur, 7’den 70’e herkesin pedalları çevirmesi ile Troya Müzesinde son bulacak. Burada yapılan çeşitli etkinliklere katılan bisiklet severler, ayrıca Troya Müzesi, Troya Antik kenti Arkeo-Köy’ü gezmiş olacak.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST