2 öğretmen göreve dönecek

KALEM Farkıyla...

2 öğretmen göreve dönecek

2 öğretmen göreve dönecek

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine gelen Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım ve beraberindeki heyet, Kaymakam Sercan Gökdemir’i ziyaret etti. Yıldırım, 10 Kasım’daki Atatürk’ü anma törenlerinde yaşanan olumsuzluk nedeniyle açığa alınan 2 öğretmenin göreve döneceğini duyurdu.

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Eğitim-İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu ve Bayramiç Temsilcisi dün Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir ile bir araya geldiler. Açığa alınan öğretmen Duygu Atabey ve öğretmen Halil Akgün’ün görevlerine iade edilmelerini istediler. Kaymakam Gökdemir sendika temsilcilerine iki öğretmenin de kısa süre içerisinde görevlerine iade edilmeleri için yazı yazılacağını belirtti. Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım, meydandaki kalabalığa megafondan seslenerek, ilçedeki 10 Kasım’daki Atatürk’ü anma törenlerinde yaşanan olumsuzlukları hatırlattı, sorumluların bulunmasını istedi. Yıldırım; ‘’Tüm uyarılarımıza rağmen, Bayramiç ilçesinde yaşanılan olumsuzluklardan ders çıkarmayan ve gerekli önlemleri almayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kendi sorumluluk dahilindeki organizasyonun teknik alışkanlıklarını başka kurumlara yükleyerek, yaşanan sürecin üstünü örtüp, işleri siyasi bir çekişmeye vardırmıştır. Maalesef 10 Kasım Büyük Önder Atatürk’ün ölümünün 81. yılında ilçemizdeki resmi anma törenlerinde sirenlerin 5 dakika erken çalması ve hatalı olduğu anlaşılınca saat 09.05’te törenin tekrar edilmesi bardağı taşıran son damla olmuştur. Tören yöneticisi Eğitim İş üyesi Duygu Atabey ile Eğitim Bir-Sen üyesi sunucu öğretmen Halil Akgün tören programını icra etmeye ve işlerini gerektiği gibi yapmaya çalışmış, görevlendirilmiş öğretmenlerdir. 10 Kasım törenlerinde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle soruşturma kapsamında ne yazık ki; 657 DMK’nın 137. ve 138. maddelerine göre soruşturmanın selamati gerekçesiyle öğretmen Duygu Atabey ve Halil Akgün açığa alınarak asıl sorumlular göz ardı edilmiştir. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Duygu Atabey ile Halil Akgün öğretmenlerin öğrencilerine kavuşturulmasını talep ediyoruz. Duygu ve Halil öğretmen yalnız değildir’’ dedi.

Öte yandan sendika temsilcileri daha sonra açığa alınan öğretmen Halil Akgün’ün babası Süleyman Akgün’ün vefatı nedeniyle Yahșiel Köyünde ikindi vakti kaldırılan cenaze törenine katıldılar.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST