212 milyon liralık yatırım

KALEM Farkıyla...

212 milyon liralık yatırım

212 milyon liralık yatırım

TKDK Çanakkale’ye 212 milyon liralık yatırım başvurusu yapıldı.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörü Hasan İSKENDER, 11. Çağrı İlanı başvurularının 25 Mart itibari ile tamamlandığını ve Çanakkale’de uygun yatırım tutarı yaklaşık 212 Milyon Lirayı bulan 51 adet projeye, yaklaşık 115 Milyon TL tutarında hibe talebi aldıklarını açıkladı. TKDK İl Koordinatörü, 14 Ocak 2022 tarihinde ilan edilen IPARD II Programı 11. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında, “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” destek başlığından; 1 adet Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi Projesi, 3 adet Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi Projesi, 11 adet Zeytinyağı Üretimi ve Paketleme Tesisi Projesi, 1 adet Reçel, Marmelat ve Yerel Gıda Üretim Tesisi Projesi, 1 adet Süt ve Süt Ürünleri İşleme Tesisi Projesi, 1 adet El Sanatları ve Zanaatkârlık (Bıçakçılık) Projesi, 21 adet Kırsal Turizm Tesisi Projesi, 12 adet Yenilenebilir Enerji (Güneş Enerjisi) Projesi, yatırım alanlarında başvuruların kabul edildiğini ifade etti. Başvurusu yapılan projelerin inceleme sürecinin tamamlanmasının ardından hibe sözleşmesi imzalanarak destekleneceğini işaret eden İskender, bu projelerin yanı sıra, hali hazırda yatırım süreci devam eden projeler ve önümüzdeki dönemlerde çıkılacak programlar ve çağrı ilanları ile birlikte Çanakkale ve ülke ekonomisine yeni yatırımları kazandırmaya devam edeceklerini belirtti.
Haber Merkezi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST