4.Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği 20-21 Mayıs’ta

KALEM Farkıyla...

4.Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği 20-21 Mayıs’ta

4.Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği 20-21 Mayıs’ta

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ana destekleri ve kamu-kurum ve stk’ların destekleriyle gerçekleşecek şenliğe, İstanbul, İzmir, Lüleburgaz, Kırklareli, Balıkesir, Marmaris ve Çanakkale’den katılacak korolarla , 500 çocuk, Cumhuriyetimizin 100.yılında Çanakkale’den ses verecek.

Çomü Polifonik Korolar Topluluğu ve Polifonik Sanat ve Korolar Derneğinin gerçekleştirdiği Şenlik’te, şenlik direktörü Çomü Müzik Eğitimi ABD eğitmenlerinden Koro Şefi Dr.Mete Gökçe yaptığı açıklamada ‘’Özellikle 2023 yılında yaşadığımız deprem ardından, kültür ve sanatın enerjisiyle, çocuklarımızın sanatsal ve toplumsal gelişimine katkı vermek ve bir yandan da koro müziğinin birleştirici ve birlikteliği sağlayan enerjisiyle önemli bir buluşmanın gerçekleşeceğini ifade etmekte olup, şenliğe katkı veren tüm kuruluş ve yöneticilerimize teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST