”40 yıllık balıkçıyım böyle sezon görmedim”

KALEM Farkıyla...

”40 yıllık balıkçıyım böyle sezon görmedim”

”40 yıllık balıkçıyım böyle sezon görmedim”

Balıkçı esnafı Kemal Dinçer 40 yıldır balıkçılık yaptığını bu kadar az balığı ilk defa gördüğünü söyledi.

Son bir haftadır havanın soğuk seyretmesi de balıkçı esnafının yüzünü güldürmedi. Çanakkale balık halinde iş yeri bulunan ve parakende ve toptan balık alın satımı yapan Kemal Dinçer, kırk yıldır balıkçılık yaptığını ve bu kadar az balığın olduğu bir sezonun daha önce hiç yaşamadığını belirtti. Dinçer açıklamalarının devamında, “Bu yıl hava koşullarından dolayı biz balıkçılar çok kötü bir sezon geçiriyoruz. Ben 40 yıllık esnafım ve bu kadar kötü bir balık sezonu geçirmemiştim. Havaların birkaç gündür soğuk gitmesi daha tezgâhlara balık bolluğu olarak yansımadı. Önümüzdeki günler neler olur bilemiyorum. İstanbul’da bir hareketlenme olduğu söyleniyor. Bekleyip göreceğiz. Zaten lüferin falan mevsimi geçmek üzere, bu saatten sonra da çok bol olmaz. Bu yıl ne vatandaş çok ve ucuz balık yiyebiliyor ne de biz para kazanabiliyoruz. Hamsi ve sardalya sezon boyunca hep 15-20 lira arasında satıldı. Bu yıl balıkçıların kıtlık yılı oldu” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST