400 düzensiz göçmen yakalandı

KALEM Farkıyla...

400 düzensiz göçmen yakalandı

400 düzensiz göçmen yakalandı

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından son üç günde yapılan operasyonlar kapsamında 400 düzensiz göçmen yakalandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca Göçmen Kaçakçılığı ile mücadele kapsamında; 24-25-26 Ağustos 2019 tarihinde Ayvacık ve Ezine İlçe J.K.lığı sorumluluk bölgelerinde meydana gelen 18 düzensiz göç olayında; 356 Afganistan, 19 Suriye, 23 Somali ve 2 Filistin uyruklu olmak üzere toplamda 400 düzensiz göçmen ve düzensiz göçmenlere organizatörlük yapan 4 şahıs yakalandı. Meydana gelen olaylarda ayrıca 1 minibüs, 3 otomobil, 2 bot ve 2 bot motoru ele geçirildi. Yakalanan 356 Afganistan, 23 Somali ve 2 Filistin uyruklu düzensiz göçmen işlemlerinin tamamlanmasına müteakip, Ayvacık Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. Yakalanan 19 Suriye uyruklu düzensiz göçmenlere 6458 sayılı Uluslararası Koruma Kanununun 57/4 maddesine göre ikamet etmekte olan illerine gönderilmeleri için tebliğ yapıldı. Adli makamların talimatı gereği, 1 minibüs, 3 otomobil, 2 bot ve 2 bot motoru yediemin otoparkına çekildi. Ayvacık C.Savcısının talimatı ile H.D. ve M.Ç. tutuklanırken, H.M. ve M.K. isimli organizatörler gözaltına alındı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST