5 günde 260 düzensiz göçmen yakalandı

KALEM Farkıyla...

5 günde 260 düzensiz göçmen yakalandı

5 günde 260 düzensiz göçmen yakalandı

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca Göçmen Kaçakçılığı ile mücadele kapsamında son 5 günde yapılan operasyonlar kapsamında 260 düzensiz göçmen yakalandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca Göçmen Kaçakçılığı ile mücadele kapsamında; 29 Temmuz – 02 Ağustos 2019 tarihinde Ayvacık İlçe J.K.lığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen 17 düzensiz göç olayında; 200 Afganistan, 60 Suriye uyruklu düzensiz göçmen ve düzensiz göçmenlere organizatörlük yapan 7 şahıs yakalandı. Meydana gelen olaylarda 6 otomobil ve 1 minibüs ele geçirilmiştir. Yakalanan 200 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen işlemlerinin tamamlanmasına ardından, Ayvacık Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. Yakalanan 60 Suriye uyruklu düzensiz göçmen ise 6458 sayılı Uluslararası Koruma Kanununun 57/4 maddesine göre ikamet etmekte olan illerine gönderilmeleri için tebliğ yapıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST