7 bin aşure dağıtıldı

KALEM Farkıyla...

7 bin aşure dağıtıldı

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Kent Konseyi ile beraber organize edilen aşure ikram etkinliği dün Kapalı Pazar Alanı girişinde yapıldı.

Çanakkale Belediyesi ortaklığı ile Kent Konseyi tarafından dün Kapalı Pazar Yeri girişinde aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Muharrem Ayı nedeni ile dağıtılan aşurelere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Çanakkale CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ve Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir’in de bulunduğu aşure ikram etkinliğinde, toplam 7 bin aşure vatandaşlarla buluştu. Kent Konseyi Genel Sekreteri Yeliz Kaçarlar yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıllarda da Çanakkale Belediyesi ortaklığı ile Kent Konseyi iş birliği ile aşure dağıtmıştık. Bu yıl da aynı şekilde. Bugün 7 bin tane aşure dağıtıyoruz. Bunların 500 bin tanesi mahalle meclisleri koordinasyonu ile dağıtılacak. Yaklaşık 4 bin 500 tanesinin dağıtımını da burada gerçekleştireceğiz” dedi. Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir ise, “Her sene yapılan bir etkinliğimiz bu yıl da devam ediyor. Halkımızla bu şekilde bütünleşiyoruz. Herkese afiyet olsun” dedi.
Çanakkale Belediyesi tarafından paketlenen aşureler kısa sürede tükendi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST